Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie! 

więcej
2014-07-28 21:54

Nieprzekupni policjanci

2014-08-06, Końskie

Koneccy policjanci zatrzymali 60- letniego mieszkańca Staszowa, który jadąc samochodem marki BMW, przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, mężczyzna wręczył policjantom łapówkę w kwocie 100 złotych.

więcej
2014-08-06 11:00

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała matka, która opiekowała się 6-letnią córką. Ojciec małoletniej nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Dziewczynka trafiała do Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie. Teraz nieodpowiedzialne małżeństwo odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

więcej
2014-08-05 12:46

Mimo wielu apeli i komunikatów, aby ściśle przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą nadal do wielu osób to nie dociera. Przykładem jest wczorajsze nieodpowiedzialne zachowanie 38–latka gminy Końskie.

więcej
2014-08-04 08:59

Blisko 100 młodych wczasowiczów w ośrodku wczasowym w Sielpi spotkało się ze stróżami prawa z Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz ratownikiem medycznym, by porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku.

więcej
2014-08-01 11:44

Służby ratownicze powiatu koneckiego zwracają się z apelem o rozwagę w trakcie wypoczynku.

2014-07-30, Końskie

                                                         Drodzy mieszkańcy powiatu koneckiego!


W ciągu trzech dni ubiegłego tygodnia w powiecie koneckim utonęło dwóch młodych ludzi.


Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak powinien wyglądać wypoczynek nad wodą. Wypadkom sprzyja wysoka temperatura, a większość utonięć, do jakich dochodzi, jest wynikiem braku wyobraźni, lekkomyślności, brawury, lekceważenia obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych, nierzadko pod wpływem alkoholu.


Dlatego w trosce o bezpieczeństwo przypominamy zasady bezpiecznej kąpieli:


1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.
2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika.
3. Nie pływajmy w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
4. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi.
5. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki tzw. „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
6. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.
7. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu.
8. Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. Na głowie powinniśmy mieć założony czepek, aby być widocznym dla innych w wodzie.
9. Nie bawmy się w przytapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów czy z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do naszych umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i eskalację niebezpiecznych zachowań.
10. Zażywając kąpieli słonecznych zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby.


Przypominamy o bezwzględnym zakazie kąpieli nad rzekami, i „gliniankami” znajdującymi się na terenie naszego powiatu!
Starajmy się być ostrożni i rozsądni, aby nasze życie i życie naszych bliskich było bardziej bezpieczne

2014-07-30 10:35

Koneccy policjanci informują , że budynku Komendy Powiatowej Policji w Końskich zainstalowano nowe urządzenie typu Alco Blow, z którego mogą korzystać wszystkie osoby chcące zbadać swój stan trzeźwości. Krótkie badanie potwierdzi, czy możemy wsiąść za kierownicę.

więcej
2014-07-29 12:52

Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi życie człowieka zostało uratowane. Po raz kolejny brawura i brak rozsądku u młodych ludzi stały się przyczyną nieszczęścia.

więcej
2014-07-29 08:35
1
2
3
4
5
..
>
>>
X